Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Chojna zadzwoń 666484444

Zachodniopomorskie

Filozofia szczupłego zarządzania zyskuje na pozycji. Lean Management używany jest w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z wszystkiej dziedzinie. W światowej opinii metoda łączona z biegiem produkcyjnym, dziś przenikła do prawie wszystkich obszarów bycia firmy.

Przeprowadzki Gryfice zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w danej instytucji wymaga kompleksowych znajomości narzędzi i form, a też dużej nowości w rodzaju myślenia kadry kierowniczej. Choć poznanie całej sztuki jest powolnym procesem, widoczne efekty przyciągają do dalszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje nasze tworzenia natomiast jest wspaniałym dowodem na ostatnie, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean przeprowadza się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w dyskursie o lean management podjęło się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje naturę i ważny rozwój tej sztuce, w roli chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W niniejszym zespole wystrzega się dużych inwestycji w narzędzia. W oddzieleniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych towarów jest szczegółowo znana i dyktowana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy pracy może odbywać średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, polecana jest niższa fizyczna powierzchnia, potrzeban do realizacji produkcji, a i oszczędzany jest okres pracy inżynierów.
Czas to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa zamieszczonych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy zastosowaniu założeń tej sztuki inżynierowie potrzebują o połowę trochę czasu do stworzenia nowego produktu. Docelowo są to wspaniałe korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby niezbędne do produkcji. Całość myślenia o pracy polega na optymalnym wykorzystaniu dostępnych środków oraz kolejnym zużywaniu zasobów. LM to przede wszystkim dostosowanie procesu produkcyjnego do obecnej koniunktury na zbytu. Między innymi spośród obecnego czynnika Lean management pierwotnie grany w fabrykach, przeniknął do rynku usługowego.
Początek, czyli produkcja po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

Aby dobrze wiedzieć założenia szczupłego zarządzania warto wrócić do przodów I korzeni jego powstania. Cała koncepcja zaczęła otwierać się zaraz po II wojnie światowej. Miejscem do napraw był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem formy był inżynier Taichi Ohno, który sprawił System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając nowe technologie i urządzenia przydatne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że odpowiednie zarządzanie produkcją możliwe jest tylko dzięki realnej obserwacji, i że właśnie wiedza wzięta z naturalnego doświadczenia może przynieść oczekiwane rezultaty. Wymagał od kadry zarządzającej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), tenże często sięgał z doświadczenia pracowników. Słuchał ich wpływów. Chwalił się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To pomagało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych obserwacji Ohno wskazał kilka typów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie ludzi w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie ogromnej sumy materiałów i materiałów

System Produkcyjny Toyoty gromadził się nie dopiero na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich rąk i charakterów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną uwagę na ostatnie, aby jak mądrze wykorzystać potencjał wszystkich pracowników. Spotkania managerów z gośćmi i przestrzeganie ich sprawy to codzienność w trybie lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co stało zauważone przez zachodnie koncerny, jednak tak naprawdę potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Wynikało to najbardziej z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący spośród nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, stąd te adaptacja metody na targu amerykańskim czy europejskim okazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do promocji pojęcia przyczyniła się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Pozycja ta ma szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z obecnymi z USA i Europy. Wskazano na główne punkty sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Gryfice zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W książek badaczy wyszczególniono każde elementy płacące za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Pierwszym była metoda Just in Time. To otwarcie, w którym wszystek moment produkcji dostarczany jest na moment dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” sztuk oraz zmienienia go systemem typu „pull”. System ssący pobiera artykuł z starego procesu, właśnie w okresie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Umożliwiło to Toyocie zorganizować produkcję, jaka nie przesyca rynku. Firma produkowała akurat to, na co akurat był zbyt.

Przeprowadzki Gryfice zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym istotnym elementem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie składano się na myśleniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia od założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie składa się na kilku podstawowych założeniach:

Wartość produktu ocenia z tematu widzenia końcowego użytkownika. To mężczyzna ocenia końcowy artykuł oraz definiuje nadawane mu zalety.
Strumień wartości wyznaczany dla każdego produktu. Zbiór czynności potrzebnych do wytworzenia produktu. Każde elementy winnym być znaczne i jasno określone. Producent musi znać co montuje się na cały proces, począwszy od czasu zakupu surowców.

Przeprowadzki Gryfice zadzwoń 666484444

Dopiero to realne oszacowanie kosztów jest możliwe.
Ciągły przepływ – cen w trybie produkcyjnym idą w możliwość czysty i dotyczy toż każdej materii począwszy na materiałach, a na danej kończąc. W obecnym punktu traktowana jest te metoda one-piece-flow, która blokuje wykonywanie w licznych grupach. [1] System ssący – robione są tylko niezbędne wielkości i wyłącznie potrzebnych produktów. Małe grupy i wyłącznie na stały sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To doskonała myśl metodyki Lean, zamiłowanie do perfekcji w rozwoju filozofii Kaizen, czy te przez wprowadzenie wielkich zmian.

Jak sektor usługowy czerpie z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego wydawania na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak naprawdę dopiero lata 90. Po zastosowaniach w nazwach produkcyjnych na wszystkim świecie dostrzeżono potencjał drzemiący w tej technologii. Nadmiar, który spowalnia realizację ważny jest w dowolnym sektorze. Pojawił się pogląd na „odchudzenie” firm dostarczających usługi. Warto zaznaczyć, że wąskie rozwiązanie do metodyki lean bardzo przeszkadza jej potencjał. Wtedy nie jest tylko ćwicz na redukcję kosztów. To ogromna koncepcja, która zezwala na optymalne wykorzystanie zasobów. To przede wszystkim nowy rozwiązanie myślenia, wokół którego powinno funkcjonować całe przedsiębiorstwo. Co istotne, lean menagment w własnych założeniach zawiera obawę o wielką klasa materiału.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie wdrażanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej drogi. Lean nie jest gotową skrzynką z narzędziami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga wielkich kolei w kadr plus obecne na nowym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym polem do wymiany jest więcej wyjście do użytkowania zasobów ludzkich. To koncepcja, która koncentruje się na wykreowaniu pewnej kultury organizacji. Lean składa się na taniej hierarchii, duży wpływ kładziony jest na rzecz zespołową i szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza te energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Chodzenie do perfekcji i feedback

Chodzenie do codziennego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom relacji między kadrą zarządzającą a pracownikami. Obawa o właściwi feedback ma tu duże znaczenie. Odpowiedzialność montowana jest zwłaszcza na menagerów, którzy płacą za wewnętrzną organizację firmy. Pracownik również jego etap toż najkorzystniejsza zaletę firmy. Prawdopodobnie stanowić on oszczędzany dzięki ogólnym integracjom stylów i automatyzacji procesów. To plan na prowadzenie biznesem, który przejmuje się w dowolnym sektorze, też w branży e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dania towaru do odbiorcę zawiera również ważny element przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić pracowania w rynku wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym prawdopodobnie istnieć skorzystanie z usług brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić chwila oraz chęć osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. Obecne na targu narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z sposobem eBay, kupią na optymalizację kosztów a czasu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają coraz to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To naturalny proces, który spośród pewnością będzie utrzymywany w perspektywy. Właśnie takie zachowanie do biznesu może zadziałać w osiągnięciu sukcesu na przesyconym rynku. Nowa forma z zamiłowaniem do redukcji kosztów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean używana w planowaniu transportu czy strategii magazynowania zbiera się w sukcesu większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Gryfice zadzwoń 666484444

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o