Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Pyrzyce

Zachodniopomorskie

Nic tak nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie uważa się co dziwić, podczas tej prac trzeba dbać o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kremy do kąpieli.

Promocja Rossmann Kalisz Pomorski

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic tak nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie uważa się co dziwić, podczas tej prac trzeba dbać o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kremy do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, iż nie taki diabeł straszny jak go tworzą! Czy inaczej, nie taka ogromna kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i dodatków przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Jaką powinna posiadać najbardziej optymalną temperaturę woda? Właściwie jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie pewno stanowić za gorąca, i z zmian powietrze nie winno być szybko zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, i rodzicom pewność, iż nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W jakie akcesoria się wyposażyć? Na pewno przydatne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do prania bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zostawcie o nowych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej przedstawić w obszarze ręki, tak aby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda ma obecnie odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Kalisz Pomorski

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i pewnie? Najlepiej ułożyć dziecko na bliskich rękach, tak aby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać długo i stopniowo tak aby się nie przestraszyło, i gdy pupa dziecka będzie bezpiecznie ułożona na dnie wanienki – wyjmij prawą dłoń i zacznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Świetnie zbiera się wanienka ze stojakiem, skoro nie angażuje pleców rodziców. Nie powinien się co chwilę schylać i świetnie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, istniej takich, którzy stanowią problemy z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie zajmuje też dobrze miejsca, ponieważ stojak jest przechowywany także można go złożyć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i zabawę dziecka, to jesteśmy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Kalisz Pomorski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o