kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, aby dostać kredyt hipoteczny?

Poradnik Klienta

Dużo osób marzy o zdobyciu kredytu hipotecznego, który pozwoli na kupno własnego mieszkania, domu a także uzyskanie wreszcie niezależności od swoich rodziców.

Jakie dokładnie warunki trzeba spełniać, ażeby przyznano nam kredyt hipoteczny?

 

W szczególności młodzi starają się o posiadanie własnego kąta, natomiast ażeby uzyskać kredyt, musimy spełniać kilka najważniejszych warunków, które wyznacza bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Taki kredyt uzyskać może pełnoletnia osoba – która ukończyła 18 rok życia, a bardzo dużo banków oferuje osobom ,które nie skończyły jeszcze 35 roku życia znacznie korzystniejsze warunki dostania kredytu, między innymi bardzo atrakcyjne oprocentowanie.

Dużo zależy też od okresu na jaki chcemy zaciągnąć kredyt, banki zastrzegają sobie ażeby ostatnia rata przypadała maks. między 75 a 80 r. ż. Ważna jest też historia kredytowa – kredyt hipoteczny nie będzie udzielony osobie mającej bardzo złą historię kredytową i zaległości ze spłatą rat, nawet jeżeli zobowiązania wcześniejsze opiewały na minimalne kwoty. O tym trzeba pamiętać!

Wysokość kredytu a także decyzja o jego przyznaniu zależna jest od zarobków kredytobiorców. Przy niskiej pensji bank może nam odmówić przyznania kredytu, bo potencjalny kredytobiorca może mieć problem ze spłatą rat. Banki biorą pod uwagę też ilość osób w rodzinie, które są na utrzymaniu kredytobiorcy, a także wysokość zaciągniętych w chwili obecnej kredytów. Wskaźniki finansowe są fundamentem jeżeli chodzi o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Wspomnę jeszcze, że wielką szansę na kredyt hipoteczny posiada osoba ,która jest zatrudniona na umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji jakiegoś innego źródła dochodów niestety banki życzyć sobie mogą spełnienia poprzez klienta dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt lub zdecydować się mogą na przyznanie konsumentowi niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o